69 / 100
Mediacje

Mediacje sądowe i pozasądowe

Mimo mi poinformować, że z dniem 19 sierpnia 2022 r. decyzją Sądu zostałam pisana na listę stałych mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Białymstoku. Oznacza to, że nasze usługi zostają rozszerzone o mediacje prywatne oraz sądowe w sprawach cywilnych, gospodarczych i rodzinnych.

Pranie pieniędzy a przemyt migrantów

13 lipca 2022 r. odbyło się seminarium, zorganizowane przez FATF poruszające problematykę przestępczości migracyjnej celem omówienia kluczowych wniosków z ostatniego raportu FATF na temat 𝐳𝐚𝐠𝐫𝐨ż𝐞ń 𝐳𝐰𝐢ą𝐳𝐚𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐳 𝐩𝐫𝐚𝐧𝐢𝐞𝐦 𝐩𝐢𝐞𝐧𝐢ę𝐝𝐳𝐲 𝐢 𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞𝐦 𝐭𝐞𝐫𝐫𝐨𝐫𝐲𝐳𝐦𝐮 𝐰𝐲𝐧𝐢𝐤𝐚𝐣ą𝐜𝐲𝐜𝐡 𝐳 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐦𝐲𝐭𝐮 𝐦𝐢𝐠𝐫𝐚𝐧𝐭ó𝐰 oraz możliwych rozwiązań służących wykrywaniu i zapobieganiu przemytowi migrantów. Na panelu zostało poruszone, w jaki sposób przemytnicy migrantów zmienili swoje sposoby działania w ostatnich latach, jak lepiej wykrywać nielegalne pieniądze przemytników oraz co mogą zrobić władze państwowe, sektor prywatny i organizacje non-profit, aby walczyć z tym nielegalnym procederem. Jednym z najpopularniejszych metod wykorzystywanych w przestępczości transgranicznej jest 𝙩𝙯𝙬. 𝙨𝙮𝙨𝙩𝙚𝙢 𝙃𝙖𝙬𝙖𝙡𝙖 - przekaz środków przez pośredników, który odbywa się poza systemem bankowym.

przeciwdziałanie przestępczości finansowej

Rusza nowe szkolenie !!!

"Przeciwdziałanie przestępczości finansowej poprzez monitoring i analizę transakcji"- nowe szkolenie które porusza kryminalistyczne aspekty przestępstwa prania pieniędzy, charakterystykę działań przestępczych, zagrożenia instytucji związane w tym procederem oraz działania jakie należy podjąć w celu jej zwalczania.

Świąteczna promocja !!!

Ruszyła świąteczną promocja na szkolenia. Teraz za każde kolejne szkolenie zapłacisz 20% mniej z kodem promocyjnym jaki otrzymasz przy zakupie pierwszego dowolnego szkolenia. Oferta wygasa 1 stycznia 2022 r. o północy (00:00).

Compliance Summit 2022

W dniach 27 - 28 stycznia 2022 r. odbędzie się konferencja "Compliance Sumie 2022" organizowana przez Dziennik "Rzeczpospolita". Miło mi poinformować, że Urszula Lewczuk Legal Consulting została partnerem tego wydarzenia.

czasopismo lewczuk-jakimprawem.pl

Lewczuk-jakimprawem.pl została czasopismem

Mimo mi poinformować, że z dniem 11 sierpnia 2021 r. strona "Lewczuk-jakimprawem.pl" została oficjalnie uznana za tytuł prasowy i wpisana do Rejestru Dzienników i Czasopism prowadzonego przez Sąd Okręgowy w Warszawie pod numerem: PR 21175.